۱۹ اسفند

راه اندازی سامانه یکپارچه بهداشت کار بزرگی بود

دکتر هاشمی اعلام کرد: سامانه یکپارچه بهداشت کمک خواهد کرد تا آمار دقیقی از تعداد بیماران و خدمات ارایه شده به آنها داشته باشیم و بتوانیم با بررسی های دقیق آماری اقدامات موثری را در جهت کاهش بار بیماری ها انجام دهیم.

به گزارش آوای سلامت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در بازگشت از سفر استانی خود به همراه هیئت دولت از یزد، اقدامات انجام شده در این استان در حوزه بهداشت و درمان را مثبت ارزیابی کرد.

دکتر هاشمی گفت: در این سفر از اتفاق مبارکی که توسط همکارانمان در یزد رقم خورده بود بازدید داشتیم و باید گفت کار بسیار مهمی را انجام داده اند.

وزیر بهداشت در توضیح این مطلب گفت: در حال حاضر در سراسر استان یزد به ازای هر ۲۵۰۰ نفر یک مراقب سلامت به کار گرفته شده و به ازای هر ۱۲هزار وپانصد نفر یک پایگاه و همچنین به ازای هر۵۰هزار نفر یک مرکز جامع خدمات سلامت که این اقدام در آینده می تواند منجر به کاهش بیماری ها و هزینه های پرداختی آنان شود.

وزیر بهداشت همچنین با قدردانی از زحمات دست اندرکاران حوزه بهداشت یزد در راه اندازی سامانه یکپارچه بهداشت گفت: با راه اندازی این سامانه امیدواریم بعد از این در صورتی که خود مردم نیز استقبال کنند، تمام اطلاعات سلامت اعم از بیماری ها، وزن و قد کودکان، وضعیت سلامت روان، سوابق دندان پزشکی و تغذیه به صورت الکترونیکی ثبت شود که پرونده الکترونیکی سلامت مردم یزد خواهد بود و این اطلاعات ما را در ارایه خدمات به موقع و مناسب یاری خواهد کرد.

وزیر بهداشت در این مورد افزود: سامانه یکپارچه بهداشت کمک خواهد کرد تا آمار دقیقی از تعداد بیماران و خدمات ارایه شده به آنها داشته باشیم و بتوانیم با بررسی های دقیق آماری اقدامات موثری را در جهت کاهش بار بیماری ها انجام دهیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *