۱۹ اسفند

سامانه یکپارچه بهداشت نیاز به استقبال مردم دارد/ تریبونهای نمازجمعه، مدارس و رسانه ها پرونده الکترونیکی سلامت را به مردم بشناسانند

دکتر سیاری در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه بهداشت در اردکان یزد اعلام کرد: ایجاد سامانه یکپارچه بهداشت اقدام بسیار مهمی است ولی کار ما هنوز تمام نشده است.

به گزارش آوای سلامت به نقل از وب دا، دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آیین رونمایی سامانه یکپارچه بهداشتی در اردکان یزد با تشکر از زحمات انجام شده برای راه اندازی این سامانه گفت: با راه اندازی این سامانه تمام ثبت ها از شیوه کاغذی به الکترونیکی تبدیل می شود و دسترسی به اطلاعات بیماران با سهولت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.

دکتر سیاری در این مورد افزود: برای طراحی و راه اندازی این سامانه دو سال زمان گذاشته ایم و به جز دو استان خراسان رضوی و گیلان، در حال حاضر این سامانه در همه استان ها در حال نصب است.

معاون بهداشت با ذکر این نکته که به ثمر رسیدن این طرح نیاز به زمان دارد تاکید کرد: تا اینجا ما کار خود را انجام داده ایم و از این به بعد باید در انتظار استقبال مردم بنشینیم و سعی کنیم با کار وزمانیکه برای به ثمر رسیدن آن صرف شده این سامانه را در دسترس مردم قرار دهیم.

وی در پایان با اشاره به نقش سایر ارگان ها در شناساندن سامانه یکپارچه بهداشت گفت: امیدواریم تریبونهای نمازجمعه، مدارس، مساجد و رسانه ها در این راه حضور فعال داشته باشند و پرونده الکترونیکی سلامت را به مردم بشناسانند.

 

1 دیدگاه

  1. باسلامق و تشکر واقعیت امر این است که بهداشت و پیشگیری دراولویت وزارت قرارگیرد و این طبیعتا مستلزم هزینه وبودجه بیشترین که درواقع نوعی سرمایه گذاری ،برای آینده است باکمال تأسف بیشترهزینه ه و پاداش ها فعلا به طرف درمان است ونیروهای بهداشتی از انگیزه کمی برای اجرا وپیگیری طرحها وبرنامه های ابلاغی وزارت خانه برخوردارند امیدوارم مسئولان وزارت به هوش باشند دستمزدها اصلاح شوند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *