۱۸ اسفند

نقش موثر تشکل های خودمراقبتی در کاهش بار مراجعات و هزینه های بیماری

با برنامه ریزی انجام شده و درخواست معاونت بهداشتی قم بحث خودمراقبتی و سفیران سلامت در دستور کار جلسه دفتر امور بانوان استانداری قرار گرفت.

tm.aspx

به گزارش آوای سلامت، در این جلسه که با حضور نمایندگان امور بانوان کلیه دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید، مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت استان ضمن ارائه گزارش کوتاهی از اجرای طرح تحول نظام سلامت و اهداف آن، موضوع خودمراقبتی بعنوان یکی از ۱۱ بسته خدمتی طرح تحول مطرح و جذب و آموزش سفیران سلامت را در حفظ و ارتقاء سلامت جامعه بسیار مهم ارزیابی نمود.

گلشیری مشارکت سازمانها و ارگانها و نقش تشکل های خودمراقبتی در حوزه های فردی، سازمانی، اجتماعی و خودیاری و انجام فعالیتهای مربوطه را موجب کاهش بار مراجعات و کاهش هزینه های بیماری در جامعه بیان کرد.

کارشناس جلب مشارکتهای مردمی مرکز بهداشت استان نیز در ادامه بحث ارتقاء و توسعه سیستم بهداشت و بهره مندی عموم جامعه را در گرو مشارکت عموم خانواده ها و تک تک افراد جامعه بخصوص سفیران سلامت که از دل جامعه برخواسته اند دانسته و جلب حمایت مدیران دستگاه ها را در خودمراقبتی سازمانی بسیار مهم ارزیابی کرد.

ظهیری، مشاور محترم استاندار در امور بانوان و خانواده نیز ضمن اعلام حمایت از اجرای طرح سفیران سلامت، از نمایندگان امور بانوان دانشگاهها، دستگاهها و بخصوص تشکل هایی که دارای اعضای فعال هستند، خواست در اجرای این طرح با مرکز بهداشت همکاری های لازم را داشته باشند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *